Recenze Kaffia

Martin Seman Martin Seman

Přidáno: 21. října 2023

• Na webu je v parametrech že je i pro indukci, v popisu je že se pro indukci nehodí. Měla být nerez na 2 větší šálky, přišla mi hliníková na 1 šálek. Klamavý popis na webu, budu vracet!

Přidáno: 28. září 2023

Zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

Jde o nerezovou kaffii 2 (obrázek u recenze se týká jiného výrobku - hliníkové).
Lepší mechanické zpracovaní než bych čekal vzhledem k nízké ceně. Objem konvice odpovídá spíše tří šálkové hliníkové bialettce (přibližně 140ml pod okraj ventilu, cca 105ml kávy při odstavení/schlazení po prvním zabublání), ale objem filtru je překvapivě malý (průměr 44mm, hloubka 17mm, tj. 26 ml, což je tak 9 gramů kávy - dle stupně pražení a mletí). Velkou výhodou v porovnání s hlinikovými je čištění - stačí rozložit, propláchnout, nechat uschnout a jednou za čas se projede myčkou.
Kávu připraví velmi rychle a mně výsledná káva vyhovuje, takže jsem s koupí spokojen.

Kaffia Induction Black 6

Kaffia Induction Black 6

Přidáno: 27. září 2023

Zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

Levná konvička je sice funkční, ale ne moc kvalitní. Držák konvičky je přišroubovaný hodně na volno, takže se viklá. Ventil na spodní části konvičky netěsní, takže při vaření voda uniká nikoli skrz ventil, ale pod ním. Buď je špatné těsnění, nebo je špatně namontován.

Přidáno: 12. září 2023

Zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

Velice pohodlně se v něm mele, spokojenost.

Přidáno: 27. srpna 2023

(naposledy upraveno 27. srpna 2023)

• dobrá cena
  • zpracování dobré, odpovídá ceně
  • trochu mě překvapilo, že uvnitř není ocel leštěná, je na omak taková sametová, snad bude údržba v pohodě

Nemám srovnání s jinými moka konvičkami, ale káva je z ní dobrá a jsem s ní spokojená :-)

Ověřený zákazník GOURMETKAVA.CZ Sláva

Přidáno: 12. srpna 2023

(naposledy upraveno 12. srpna 2023)

Zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

S produktem jsem spokojen, splnil očekávání, již je vyzkoušen, spokojenost.

Ověřený zákazník GOURMETKAVA.CZ Jirka

Přidáno: 23. července 2023

Zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

Pokud si chce člověk uvařit kávu v džezvě pak rozhodně doporučuji malý přenosný outdorový vařič na plyn nebo venku někde na ohýnku ale rozhodně ne na indukčním vařiči. Pořídil jsem redukci na vaření na indukci a vaření kávy trvalo déle něž 15 minut takže po shlédnutí na čem se dá energetický a úsporně uvařit turecká káva, tak mě vychází nejvhodnější právě plynový vařič. Ohrívá se s ním jen tolik, kolik potřebuji k ohřevu podle velikosti dna nádobky, zatímco na domácím vařiči se zahřívá zbytečně velká plocha. Cena přenosného plynového vařiče i kartuše se dá sehnat do 1000 Kč. Ideální je malý plynový vařič VAR, což je osvědčený český vařič mezi táborníky a lidni co jsou často v přírodě a na cestách, takže po něm určitě sáhnu.

Přidáno: 22. července 2023

Přidáno: 18. července 2023

• Integrovana baterie
  • USB-C
  • Mele relativne dobre
  • Mleti neni dostatecne jemne na espresso

Celkove uspokojivy mlynek na kavu pro zacatecniky. Libi se mi skladnost a moznost nastaveni hrubosti mleti i kdyz neni dostatecne jemne na espresso, ale to se da v teto cenove relaci ocekavat.

Přidáno: 5. července 2023

• Precizní zpracování
  • Naprostá estetika
  • Absolutní sofistikovanost konstrukce
  • Velmi rychle mele (na počet otáček)
  • Plynulá regulace stupně hrubosti

Krásný vysoce funkční mlýnek bez konstrukčních chyb, zpočátku v porovnání s Porlexem nezvyk v hmotnosti ale při používání se ukázalo jako výhoda navíc v kontrukci je zřejmě ložisko chod naprosto plynulý a esteticky jde o skvost který by neměl chybět v domácnosti nikoho kdo má rád dobrou kávu, protože i na namletí kávy záleží :-)

Přidáno: 5. července 2023

(naposledy upraveno 6. července 2023)

Zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

• Dobře se drží, mele rychle.
Kaffia 6

Kaffia 6

Ověřený zákazník GOURMETKAVA.CZ Pavlína V.

Přidáno: 14. června 2023

• Lehká
  • Rychlé ohřátí
  • Poklička

S konvičkou jsem spokojená. Na cesty je příjemně lehká. Jediné, co mě zaráží je volnější "poklička". Ale třeba to tak má být. Vše pasuje dobře, nikde neutíká voda.

French press Kitchen Craft Le'Xpress Glass 3

Kaffia Tall

Ověřený zákazník GOURMETKAVA.CZ Martin

Přidáno: 20. května 2023

• nekvalitní provedení

Mlýnek jsem kupoval víceméně na zkoušku, takže hledisko ceny mělo přednost.
Začnu výhodami: Cena, keramické kameny, nastavitelná hrubost mletí, skladnost a přitom poměrně velký zásobník na umletou kávu (dvě i tři pressa určitě), průzory do tohoto zásobníku. Mlecí mechanismus lze celkem snadno rozebrat a dobře se čistí.
Bohužel má i nevýhody: Středová osička má od začátku zjevnou vůli, kameny se proti sobě srovnají v typickém případě excentricky, takže nemelou všude na stejnou jemnost.
V návodě je uvedeno, že mlýnek není určen na velmi jemné mletí, což skutečně není. Ale ani na jemné to není žádná hitparáda - požadovaná jemnost na presso je podle mě těsně na, nebo spíš lehce za hranicí možností tohoto mlýnku.
Na frenchpress by to snad mělo být ok, ale nemaje, nevyzkoušel jsem, ani stejnoměrnost mletí na větší hrubost.
Hrubost mletí se mimochodem nastavuje trochu obtížněji - regulační kolečko je potřeba silou zatlačit a otáčet přes cvakání zarážek za současného držení středové osičky z druhé strany - nic přívětivého. Nějaké označení nastavené hrubosti, aby se příště dalo nastavit stejně, neexistuje.
Obecně bohužel nelze doporučit, určitě ne gurmánům, pro ty jsou holt produkty minimálně od čtyřnásobku ceny výše.
Na zkoušku snad - pro ty, kdo začínají s doma mletou kávou jako já, případně pro ty, kdo netrpí vysokými očekáváními.

Kaffia Square 2 kg / 0,1 g

Kaffia Square 2 kg / 0,1 g

Ověřený zákazník GOURMETKAVA.CZ TJ

Přidáno: 16. května 2023

Váží rychle a přesně.

Přidáno: 23. dubna 2023

(naposledy upraveno 19. května 2023)

• Krásný mlýnek

Kaffia 9 šálky těsnění

Ověřený zákazník GOURMETKAVA.CZ Jiřina

Přidáno: 8. dubna 2023

Zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

Doporučuji vždy koupit zároveň s konvičkou.

Kaffia Moka 9

Kaffia Moka 9

Ověřený zákazník GOURMETKAVA.CZ Jiřina

Přidáno: 8. dubna 2023

• dobrá cena

nabídka přišla vhod

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 12. března 2023

(naposledy upraveno 12. března 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

• Dno není rovné.